3 Uzman Psikolog Derya Gülterler
Atölye Psikoloji & Psikiyatri
 Uzman Psikolog  Derya Gülterler


Uzman Psikolog Derya Gülterler

Uzman Psikolog Derya Gülterler, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Alanı’nda yüksek lisansını “Anne-Babaların Uyguladıkları Disiplin Yöntemlerinin Çocukların Disiplin, İçselleştirme, Sosyal Yeterlik ve Bilişsel Olgunlaşma Sorunları İle İlişkisi” konulu tez çalışması ile yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimi süresince hem çocuk ve ergen hem de erişkin psikolojisi alanlarında psikolojik test ve terapi eğitimleri almıştır.  Oyun Terapi eğitimini bu yıllarda Prof. Dr. Ferhunde Öktem’in süpervizyonu ile, Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ise Prof. Dr. Gonca Soygüt ve Prof. Dr. Elif Barışkın’ın süpervizyonu ile tamamlamıştır.

2008 yılı itibarıyla Gestalt Terapi alanında eğitim almaya başlamıştır. Prof. Dr. Hanna Nita Scherler ile başlayan Gestalt Terapi eğitim ve süpervizyonu süresince; Lester P. Wyman (Gestalt Institute of Cleveland), Lynda Osborne (Metanoia Institute), Christine Price (Esalen Institute) ve John Blend (Gestalt Center of London) gibi Gestalt terapistlerinin eğitim ve atölyelerine katılma fırsatı bulmuştur. 2013 yılında başlayan çocuklar ve ergenlere yönelik gestalt terapi eğitimini Gestalt Center of London’da tamamlamıştır. Almış olduğu tüm terapi, eğitim ve süpervizyonlar neticesinde EuroPsy European Certificate in Psychology ve EuroPsy European Certificate Psychotherapy belgelerini almaya hak kazanmış, Türkiye’deki az sayıda klinik psikologdan biridir.

2007-2013 yılları arasında Bengi Semerci Enstitüsü’nde çocuk, ergen ve erişkinlere psikoterapi hizmeti vermiştir. Enstitü bünyesinde çıkan “Çocuklarımızla Cinsellik Hakkında Nasıl Konuşalım?”, “Ergen Ruh Sağlığı” gibi kitapların hazırlanmasında emeği geçen isimler arasındadır.  2008 yılında TRT ekranlarında yayınlanan “Yaşam Sohbetleri” isimli programın danışmanlarındandır. 2011-2013 yılları arasında “Selpakla Tuvalete Merhaba” projesinin hayata geçirilmesi ve çocuklara en doğru şekliyle tuvalet eğitiminin verilmesi konusunda, danışmanlık yapmış; Türkiye’nin çeşitli illerinde seminerler vermiştir.

Uzm Psk Derya Gülterler, 2013 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Atölye Psikoloji & Psikiyatri’de çocuk, ergen ve erişkinlere psikoterapi hizmetleri, meslektaşları için eğitim ve süpervizyonlar, aile ve kurumlara yönelik atölye ve seminerler vermektedir.  2014 yılından bu yana İstanbul Koruyucu Aile Derneği ile işbirliği içerisinde, gönüllü aileler, koruyucu aileler ve kurum bakımındaki çocuklara gönüllü hizmetler vermektedir. Uzm Psk Derya Gülterler’in detaylı özgeçmişine https://deryagulterler.com/hakkimda/ sayfasından ulaşabilir; Uzm. Psk. Aslı Soyer ile sürdürdükleri Atölye Psikoloji Kayıtta podcast yayınını https://open.spotify.com/show/7bnQU5EZ4qjd95wAfNHePE ‘dan dinleyebilirsiniz.

İletişim ve randevu için;

İletişim Bilgileri

Adres: Feneryolu Mah. Celal Turşucu Sk. Burç Aprt. A / Blok Daire: 12 Kadıköy / İstanbul

Telefon: +90 505 452 1699

E-mail: [email protected]