1 Uzman Psikolog Aslı Soyer
Atölye Psikoloji & Psikiyatri
 Uzman Psikolog  Aslı Soyer


Uzman Psikolog Aslı Soyer

Uzman Psikolog Aslı Soyer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdikten sonra yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na kabul edilmiş ve 2006 yılında yüksek lisans programını “ Cinsiyet Rolleri, Cinsel Fantezi ve Mastürbasyonun Evlilik Doyumuna Etkisi” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.Yüksek lisansı sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi alan Aslı Soyer, aynı zamanda yüksek lisans stajı için başladığı Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı biriminde, Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı programı kapsamında yer alan ve Prof. Dr. Ferhunde Öktem tarafından verilen oyun terapisi eğitimine 2 sene boyunca devam etmiş, yine Prof. Dr. Ferhunde Öktem’den süpervizyon alarak programı tamamlamıştır. Soyer, 2003-2006 yılları arasında işitme engelli çocukların aileleriyle, okul öncesi dönemdeki çocuklar ve ebeveynleri ile çalışmıştır.

2007 senesinde Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde psikodrama eğitimine başlayan Soyer, 2012 yılında eğitimini tamamlayarak “Psikodrama Terapisti” ünvanını almıştır. Bu süreçte Marcia Karp, Arşaluys Kayır, Judith Tezsary, Emre Kapkın, Robert Landy gibi isimlerle çalışma fırsatı bulmuş, 2014 yılında çocuk psikodraması alanında Rebecca Walters’dan eğitim almıştır. Almış olduğu tüm terapi, eğitim ve süpervizyonlar neticesinde EuroPsy European Certificate in Psychology belgesini almaya hak kazanmıştır.

2006 yılında Prof. Dr. Bengi Semerci ile çalışmaya başlayan Aslı Soyer, 5 yıl boyunca ağırlıklı olarak çocuk ve ergenlerde kaygı bozukluğu, depresyon, tik bozuklukları, uyum sorunları gibi konular ve ebeveynlerle aile içi iletişim, sınır koyma ve tutumlar ile ilgili çalışmıştır. Prof.Dr.Bengi Semerci ile birlikte hazırladıkları, “Sınav Stresi ve Başetme Yolları” isimli kitabın yanı sıra, Bengi Semerci Enstitüsü bünyesinden çıkan Çocuklarımızla Cinsellik Hakkında Nasıl Konuşalım?”, “Ergen Ruh Sağlığı” gibi kitapların hazırlanmasına katkıda bulunmuştur. 2008 yılında TRT ekranlarında yayınlanan “Yaşam Sohbetleri” isimli programın danışmanlarındandır. Ulusal ve uluslar arası kongrelerde bildiriler sunan, ulusal ve uluslar arası dergilerde yayınları bulunan Soyer, aynı zamanda “Anne-Baba Okulu” kapsamında iletişim, sınır koyma, oyun, çocukluk döneminde sık rastlanan sorunlar, ergenlik konularında eğitimler düzenlemiştir.

Uzm. Psk. Aslı Soyer, 2013 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Atölye Psikoloji & Psikiyatri’de çocuk, ergen ve erişkinlere psikoterapi hizmetleri, meslektaşları için eğitim ve süpervizyonlar, aile ve kurumlara yönelik atölye ve seminerler vermektedir.  2014 yılından bu yana İstanbul Koruyucu Aile Derneği ile işbirliği içerisinde, gönüllü aileler, koruyucu aileler ve kurum bakımındaki çocuklara gönüllü hizmetler vermektedir. Uzm Psk Aslı Soyer’in detaylı özgeçmişine https://aslisoyer.com/about/ sayfasından ulaşabilir; Uzm. Psk. Derya Gülterler ile sürdürdükleri Atölye Psikoloji Kayıtta podcast yayınını https://open.spotify.com/show/7bnQU5EZ4qjd95wAfNHePE ‘dan dinleyebilirsiniz.

İletişim ve randevu için;

İletişim Bilgileri

Adres: Feneryolu Mah. Celal Turşucu Sk. Burç Aprt. A / Blok Daire: 12 Kadıköy / İstanbul

Telefon: +90 505 452 1699

E-mail: [email protected]